27. Festiwal Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale”

Dodane przez Barbara Pacan - 05-07-2024 - 12:09
Plakat wydarzenia

 

 

27. Festiwal Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale” im. Jana Staniendy rozpocznie się we Wrocławiu w piątek 28 czerwca i potrwa do niedzieli 7 lipca 2024 r.

Już po raz dwudziesty siódmy z wielką radością zapraszamy Państwa na Festiwal Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale” im. Jana Staniendy. Jak zwykle na przełomie czerwca i lipca na pięknym dziedzińcu zabytkowego wrocławskiego Arsenału rozbrzmiewać będzie kameralna muzyka w różnych stylach i z różnych epok, w wykonaniu wybitnych solistów, którym towarzyszy Orkiestra Kameralna Wratislavia.

Orkiestra-Wratislavia-2024

 

Stworzona przez Jana Staniendę w roku 1996 Orkiestra Kameralna Wratislavia będzie gospodarzem „Wieczorów w Arsenale”. Wśród wykonawców znajdą się takie gwiazdy, jak Daniel Stabrawa, Roksana Kwaśnikowska, Szymon Krzeszowiec (skrzypce), Filip Krzeszowiec (wiolonczela), Maciej Frąckiewicz (akordeon), Krzysztof Stanienda (fortepian), Zbigniew Zamachowski oraz Jazz Band Młynarski-Masecki.

 

Wieczory-w-Arsenale-fot-Kazimierz-Ździebło-d481

 

Program niezwykle urozmaicony – od młodzieńczych arcydzieł Mendelssohna, kwartetów Haydna, Szymanowskiego i Debussy'ego, słynnej „Gran Partity” Mozarta, oktetów Wajnberga, Szostakowicza i Enescu, przez recital Zbigniewa Zamachowskiego „Nie tylko o miłości” i prezentację piosenek z „Płyty z zadrą w sercu” Jazz Bandu Młynarski-Masecki, aż po „Nieoczywisty finał” z koncertami skrzypcowymi Bacha, koncertem akordeonowym Góreckiego i słynną Suitą „Capriol” Warlocka.

28.06, piątek, godz. 20:00 - Cudowna Młodość Mendelssohna
29.06, sobota, godz. 20:00 - Słoneczna Klasyka
30.06, niedziela, godz. 20:00 - Gran Partita
01.07, poniedziałek, godz. 20:00 - Recital Zbigniewa Zamachowskiego
03.07, środa, godz. 20:00 - Wieczór odkryć
05.07, piątek, godz. 20:00 - Symfonia koncertująca
06.07, sobota, godz. 20:00 - Jazz Band Młynarski-Masecki
07.07, niedziela, godz. 20:00 - Finał Nieoczywisty

Jazz-Band-Młynarski-Masecki

 

Szczegóły na stronie www.wieczorywarsenale.eu

Specjalnie dla wrocławskich Seniorów mamy bilety w niższej cenie, po uprzedniej rezerwacji: e-mail: agata@helloindygo.com 

Rezerwacje przyjmujemy do 30 czerwca lub do momentu wyczerpania puli biletów w specjalnej cenie.

Liczba biletów jest ograniczona. Zarezerwowane bilety będą do odbioru w kasie przed koncertem.

Bilety oraz karnety do nabycia: na stronie https://www.wieczorywarsenale.eu/pl/program; w serwisach: Kicket, Biletyna, Going, Empik Bilety, Ticketmaster; stacjonarnie w salonach Empik na terenie całego kraju oraz na godzinę przed koncertami w Arsenale.

Festiwal dofinansowano ze środków Gminy Wrocław, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Dajcie się porwać na odrobinę klasyki!

 

Plakat z programem