Czerwiec w Saloniku Trzech Muz 

Dodane przez Marta Łomnicka - 03-06-2024 - 12:40
Krystyna Gałązka - Nitki igłą splątane - wiele prac

 

Salonik Trzech Muz, osiedlowa placówka kulturalna. Ul. Zawalna 7, róg ul. Żmigrodzkiej i Kasprowicza, Wrocław-Karłowice,  zaprasza na wydarzenia: 

poniedziałek, 3 czerwca 2024 r., godz. 18:00
Wernisaż i wystawa pt. Nitki igłą splątane - wystawa Haftu Wrocławskiego Celiny Czekalskiej, Krystyny Gałązki.

W programie wernisażu: koncert Chóru Kameralnego Wratislavia pod dyrekcją Romualda Trembickiego
 
Celina Czekalska aktywna emerytka, szydełkująca trzebniczanka, urzeczona Haftem Wrocławskim, stworzonym przed laty przez art. plastyka Czesława Rodziewicza i wykonująca ten haft do dziś, jako jedna z pierwszych absolwentek prowadzonych przez niego kursów tego artystycznego rękodzieła. Prezentowała już swoje wyroby w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu. Obecna wystawa jest jej pierwszą indywidualną ekspozycją.
 
Krystyna Gałązka - Czesława Rodziewicza spotkała podczas warsztatów zorganizowanych w jej parafii w latach 80. Jego projekty Haftu Wrocławskiego wzbudziły u niej takie zainteresowanie, że wykonała kilkanaście serwetek. Robi też inne prace z satysfakcją, że „coś mi się udaje". Obecna wystawa również jest jej pierwszą indywidualną ekspozycją.

Wystawa czynna od 4 do 26 czerwca 2024 r. w poniedziałki, wtorki, piątki w godz. 16.00 - 18.00

 

Poniedziałek, 10 czerwca 2024 r., godz. 18:00 oraz 24 czerwca 2024 r., godz. 18:00
Warsztatowy Krąg Literacki  pt. Świadomość Słowa
  


Poniedziałek, 17 czerwca 2024 r., godz. 18:00
Mirosław Władysław OwczarekSłownik wyrazów mięsożernych - wieczór autorski
Oprawa muzyczna: Elżbieta Anna Kołodziejczyk śpiew, gitara.
 
Poeta z Dolnego Śląska, urodzony pół wieku temu, tego samego dnia co Juliusz Słowacki, ale nie porównuje się ani do swego astralnego brata, ani do innych poetów. Mieszkaniec Doliny Baryczy, podróżnik i poszukiwacz przygód, miłośnik zimowych kąpieli i "Anioł do zadań specjalnych". Świadomość słowa od ponad dziesięciu lat poszerza w Warsztatowym Kręgu Literackim we wrocławskim Saloniku Trzech Muz. Autor tomików "Pod piórem anioła" (2015), "Wiatr od Baryczy" (2018), "Świat z wysokości kota" (2019). Zaprasza do kolejnej magicznej wyprawy szlakiem ogrodów, w których jest gościem i w których się rozgaszcza, a nawet jest ich autorem. Opowie  o wyrazach, co bywają jak rośliny mięsożerne, i być może przekona, że chwast to po prostu roślina, która wybrała sobie niewłaściwe miejsce do życia.

 

Salonik Trzech Muz,
ul. Zawalna 7, róg ul. Żmigrodzkiej i Kasprowicza, Wrocław-Karłowice.