Koncerty na wynos w przestrzeni miejskiej

Dodane przez Marta Łomnicka - 09-07-2024 - 14:09
Plakat wydarzenia koncerty na wynos.

Koncerty na wynos 

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska - Partner Wrocławskiej Karty Seniora zaprasza na III edycję Koncertów na WYNOS!, które odbędą się w plenerach dziesięciu Osiedli Wrocławia.

Kontynuując docieranie z plenerowymi koncertami do społeczności Wrocławia, w tym roku organizator wydarzenia zaprezentuje trzy programy artystyczne:

  • Operetka dla Dzieci na WYNOS!
  • Szalone lata 50-70 na WYNOS!
  • Opera&Musical na WYNOS!

w wykonaniu solistów śpiewaków i tancerzy Teatru Scena Kamienica; w rolę konferansjera wcieli się znany wrocławskiej publiczności Maciej Michałkowski inicjator wydarzenia. Po każdym koncercie dla najmłodszych wręczane będą kolorowanki. Stowarzyszenie zorganizuje konkurs z nagrodami na najpiękniejsze prace plastyczne.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. 
W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych i  w miarę takiej możliwości, koncerty odbywać się będą w lokalnych salach, Centrach Aktywności Lokalnej, świetlicach i siedzibach Rad Osiedli. Organizator prosi o śledzenie bieżących informacji w mediach społecznościowych oraz na stronie www.operetkawroclawska.pl


Operetka dla Dzieci to wydarzenie skonstruowane w sposób interaktywny, ciekawy i odpowiedni dla dzieci w wieku 3 - 12 lat. Podczas spektaklu dzieci poznają znane fragmenty z operetek i muzyki baletowej prezentowane z wielkimi rekwizytami
i pięknymi kostiumami. W repertuarze znalazły się takie fragmenty, jak m.in.: Pieśń o Wilji z operetki Wesoła Wdówka Franciszka Lehara, Aria Lalki Olimpii z opery Opowieści Hoffmanna Jacquesa Offenbacha, Pieśń Johanna Straussa Odgłosy wiosny, Kuplety Barinkaya Wielka sława to żart! z operetki Baron Cygański Johanna Straussa, Pieśń Wiedeń, miasto moich marzeń Romualda Sieczyńskiego, czy straussowskie Marsz perski rodem z Bajek tysiąca i jednej nocy, Annen Polka inspirowana baśnią o Kopciuszku. Przedstawienie zawarte jest w formie bajki muzycznej. 


Szalone lata 50-70 na wynos!
Gdy powojenna Polska budziła się do nowego życia i obudowywano kraj, na nowo rodziła się rodzima piosenka z niezwykle ambitnymi tekstami ówcześnie najlepszych autorów. Powstawało wiele utworów muzycznych, które z czasem zaczęły szturmem podbijać całą Europę, a ich kreatorzy zyskiwali wielką karierę. 

Polska muzyka lat 50. to także przesiąknięte nostalgią orkiestry radiowe i pierwsze utwory rockandrollowe. Stały się one prawdziwymi hitami. Program koncertu poświęcony będzie największym polskim przebojom z lat 50., 60. i 70. XX wieku: Violetty Villas, Nataszy Rylskiej, Marka Grechuty, Jerzego Połomskiego, Anny German, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena, Ady Rusowicz i innych. Zabrzmią przeboje Skaldów, Czerwonych Gitar, czy Trubadurów. Całość w oryginalnych aranżacjach i operetkowych wykonaniach solistów śpiewaków i brawurowych tańcach stylizowanych na dawne lata.


Opera&Musical na wynos!
Początki pieśni neapolitańskiej sięgają XVIII wiecznej opery buffa, która powstała w Neapolu (jako przerywnik muzyczny opery seria) i była pisana w dialekcie neapolitańskim. Tematem oper były sytuacje z życia codziennego i zawoalowane odniesienia do współczesnych wydarzeń. Libreciści oper buffa zaczęli z czasem pisać teksty popularnych piosenek, które były wykonywane również w teatrze, a także na ulicy, dla tych, których nie było stać na kupno biletu. Od tego momentu piosenka neapolitańska zaczęła szybko się rozwijać. 


Plan wydarzenia:

Opera&Musical na wynos!
Słynne pieśni neapolitańskie oraz najpiękniejsze arie, duety, songi z oper i musicali

11 lipca 2024 r. godz. 19:00 Osiedle Jagodno TERENY REKREACYJNE [ZA BUDYNKIEM CAL], UL. GRAPOWA
19 lipca 2024 r. godz. 19:00 - Osiedle Gajowice RYNECZEK JEMIOŁOWA, UL. JEMIOŁOWA


Szalone lata 50-70 na wynos!
Sentymentalna muzyczna podróż z największymi przebojami fenomenów polskiej estrady

13 lipca 2024 r.
godz. 16:00 - Osiedle Widawa BOISKO, UL. KOMINIARSKA 68
godz. 19:00 - Osiedle Lipa Piotrowska PAWILON ESK, UL. TYMIANKOWA 3


20 lipca 2024 r.
godz. 16:00 - Osiedle Muchobór Wielki BOISKO, UL. TRAWOWA
godz. 19:00 - Osiedle Klecina AMFITEATR, PARK KLECIŃSKI

Operetka dla dzieci 
Najpiękniejsze fragmenty z operetek, tańce oraz…czary!

14 lipca 2024
godz. 12:00 - Osiedle Pawłowice PAŁAC PAWŁOWICE
godz. 16:00 - Osiedle Kowale AMFITEATR, UL. EŁCKA 34

21 lipca 2024
godz. 13:00 - Osiedle Pracze Odrzańskie PLAC PRZED SIEDZIBĄ RO, UL. STABŁOWICKA 141
godz. 16:00 - Osiedle Leśnica PLAC PRZY OPT ZAMEK, PL. ŚWIĘTOJAŃSKI 1


Zadanie publiczne jest dofinansowane ze środków budżetu Gminy Wrocław.