Senioralny Wernisaż Artystyczny

Dodane przez Marta Łomnicka - 19-11-2023 - 13:15
Na plakacie trzy obrazy dwóch twórców seniorów Genowefy Kołackiej i Józefa Dudy, tytuł Senioralny Wernisaż Artystyczny  ktory odbędzie się 23.11.2023 godz 11:00 w Przejściu Dialogu we Wrocławiu.
Termin
Imię i nazwisko

Wrocławskie Centrum Seniora i Przejście Dialogu zespoły Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, zapraszają na Senioralny Wernisaż Artystyczny, który odbędzie się

23.11.2023 r. w czwartek

w Przejściu Dialogu, ul. Świdnicka 19, godz. 11:00


Mamy przyjemność przedstawić Państwu artystów, którzy zaprezentują swoją wrażliwość utrwaloną na płótnie i w tomikach wierszy. Prace te zostały specjalnie przygotowane na niniejszą wystawę.

Piękno natury” to prace Pani Genowefy Kołackiej - uczestniczki Dziennego Domu Senior+ Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnicy. Zawiera zbiór obrazów malowanych farbami akrylowymi. Autorka prac od zawsze interesuje się sztuką, która szybko przerodziła się w jej pasję do malowania. Poza pracami plastycznymi uwielbia poezję, sama też pisze wiersze i opowiadania. W ostatnim czasie Pani Genowefa została wyróżniona w konkursie "Senior - bajkopisarz", zorganizowanym przez Stowarzyszenie Manko - Głos Seniora.

4 pory roku” to prace Józefa Dudy miłośnika poezji i sztuki, słuchacza Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Medycznym. Zbiór prac pana Józefa zawiera obrazy malowane również farbami akrylowymi, zatrzymujące zmieniające się pory roku. Oprawą ilustracji natury będą wybrane fragmenty wierszy autora z tomiku „Co w duszy gra” prezentowane przez koleżanki z UTW.  W pracach Pana Józefa odnajdziemy opisy uroczych wiejskich pejzaży a w zapiskach twórczości literackiej „to, co myśl i pamięć przynosi”.

Wystawa będzie dostępna przez dwa tygodnie w Przejściu Dialogu. To doskonała okazja, aby cieszyć się sztuką i wrażliwością artystów-seniorów. 
Do zobaczenia w Przejściu!